Trójmiasto atrakcje

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce jest Trójmiasto i nadmorskie klimaty. Wielu ludzi przyciąga w ten region czyste powietrze, szeroki dostęp do morza, piaszczyste plaże, a także wielkomiejski klimat. W tym artykule przedstawimy kilka miejsc, których nie możesz pominąć w swoim wakacyjnym (lub poza sezonem) pobytem.

Gdańsk

Ratusz Głównego Miasta

Ratusz na Głównym Mieście jest gotycko-renesansową budowlą. W środku znajduje się Muzeum Gdańska. Budynek powstał w 1298 roku na życzenie Władysława Łokietka. Wnętrze skrywa komorę palową, która jest najstarszą częścią ratusza; sień, która ma postać pełnego przepychu pięknie zdobionego korytarza; salę białą; która stała się najbardziej reprezentatywnym miejscem ratusza oraz salę czerwoną, w której odbywały się obrady Rady Miejskiej.

Fontanna Neptuna

Fontanna Neptuna to najbardziej rozpoznawalny symbol Gdańska. Powstała ona z inicjatywy Bartłomieja Schachamanna i usytuowana jest na Długim Targu, przed wejściem do Dworu Artusa. Stylem nawiązuje nieco do manieryzmu flamandzkiego i rokoko.

Brama Wyżynna

Dawniej Brama Wyżynna nazywana była ,,Bramą Wysoką’’ i jest renesansową bramą miejską zbudowaną w 1588 przez Willema van den Blocke’a. Na fasadzie znajdują się sentencje łacińskie, głoszące między innymi, że: Sprawiedliwość i pobożność to dwie podstawy wszystkich królestw. oraz ,,Rum podstawą wszystkiego.[/h8]

Park Oliwski

Park Oliwski jest niesamowicie pięknym miejscem. Można tam przejść się uroczymi alejkami i obejrzeć Wystawę Współczesnej Rzeźby Gdańskiej. Jest to genialna opcja dla osób, które chcą oderwać się od miejskiego zgiełku i popodziwiać niespotykane gatunki roślin oraz pobyć blisko przyrody i trochę się wyciszyć.

Ponadto warto odwiedzić takie miejsca jak: AmberSky Gdańsk; Gdański Ogród Zoologiczny; Galerię Starych Zabawek, Muzeum Bursztynu, Europejskie Centrum Solidarności , czy Narodowe Muzeum Morskie.

Gdynia

Akwarium Gdyńskie

Akwarium należy do Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego. Jest to niezwykły ogród zoologiczny, gdzie ratują gatunki zwierząt wodnych i szerzą wiedzę o środowisku wodnym.

Molo w Gdyni Orłowie

Będąc na Molo Gdyńskim można podziwiać Klif Orłowski. Molo znajduje się w pobliżu Letniej Sceny Teatru Miejskiego w Gdyni. Na przełomie 2006 i 2007 podjęto się odrestaurowania tego miejsce, podczas których drewniane pale zostały wzmocnione stalowymi obręczami.

Statek – muzeum ,,Dar Pomorza’’

,,Dar Pomorza’’ jest trójmasztowym żaglowcem, powstałym w 1909 roku. Obecnie jest to jeden z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego. Do lat osiemdziesiątych pełnił funkcję jednostki szkoleniowej dla studentów Szkoły Morskiej w Gdyni.

Dodatkowo atrakcje na cały dzień mogą zapewnić takie miejsca jak: InfoBox, Kamienna Góra, Fokarium.