choinka DIY
Na luzie

Nasza choinka DIY – słodki efekt wspólnej zabawy.

Jest to niedługi wpis do poczytania przy herbatce. Jeśli kogoś w jakiś sposób zainspiruje, będzie mi bardzo miło.

W naszym przedszkolu ogłoszono niedawno konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Jednym z celów konkursu miała być zachęta do wspólnego spędzania czasu rodziców z dzieckiem. Praca miała być również wspólna. Ponieważ uwielbiam takie rękodzieło i co roku staram się coś ukręcić i przyozdobić, postanowiłam w imieniu swoim i córki, że weźmiemy udział w konkursie.

Przeszukałam internety w poszukiwaniu inspiracji. Jestem typem osoby raczej bez wyobraźni i muszę coś wcześniej zobaczyć, żeby albo skopiować, albo zmodyfikować. Postanowiłam zrobić choinkę, nie bardzo tylko wiedziałam, jak ma ona wyglądać. W końcu miałam plan: choinka z cukierków. Założenie było takie, że skoro praca ma być wspólna, to nie może być ona zbyt skomplikowana, bo przy trzyletnim dziecku skończyłoby się to tym, że ozdobę wykonuje mama, a dziecko znudzone i zniecierpliwione pobiegłoby do taty, żeby coś poczytał na głos. A bardzo zależało mi właśnie na wspólnie wykonanej pracy.

Do wykonania choinki potrzebujemy:

 • Styropianowego lub kartonowego stożka. Polecam gotowy styropianowy, bo czekoladki są dość ciężkie i taki stożek je utrzyma. Do kupienia w necie.
 • Cukierków, czekoladek lub innych słodyczy owiniętych pojedynczo w papierki. Twardych cukierków moja mała córka nie dostaje, gdyż nie mam ochoty wydłubywać jej niczego z gardła w przypadku zaksztuszenia. Postawiłam na czekoladki, ponieważ ostatecznym przeznaczeniem choinki będzie pożarcie przez przedszkolne maluchy, a „słodkie i miękkie” spotka się zapewne z akceptacją bandy urwisów.
 • Tekturowa podstawka lub jakakolwiek inna sztywna
 • Twarde ciastka, pierniki etc
 • Pistolet do klejenia na gorąco
 • Lizak

choinka DIY

Wykonanie jest banalnie proste.

 • Na tekturę naklejamy twarde ciacha, w naszym przypadku są to pierniki. Przyklejamy stożek.
 • Stożek obklejamy cukierkami
 • Czubek owijamy papierkiem po zeżartym w trakcie prac cukierku, żeby zakryć styropian
 • Wbijamy lizak służący nam teraz za gwiazdę
 • Jeszcze tylko metryczka i można walczyć o zwycięstwo

choinka DIY

choinka DIY

choinka DIY

choinka DIY

choinka DIY

choinka DIY

choinka DIY

Praca nad taką choinką niby nie jest ani trudna ani czasochłonna, wymaga jednak ogromnej podzielności uwagi. Moje dziecko bowiem, mając do dyspozycji tonę czekoladek naraz, próbowało wszystko nadgryzać, pożerać i oblizywać. Na co dzień trzymamy ją z dala od słodyczy, w związku z czym rzuciła się jak jakaś dzika na nasze materiały konstrukcyjne. Jak się można domyślać, kolacji już nie jadła.

Z pracy naszej jestem ogromnie zadowolona, przede wszystkim dlatego, że to nasz pierwszy wspólny start w jakimkolwiek konkursie, a wspólnie spędzony wieczór jest dla mnie zawsze niezwykle ważny. Miło też jest obserwować, jak mój maluszek robi się coraz sprawniejszy i mądrzejszy i oprócz noszenia na rączkach i przytulania, jest też w końcu możliwość wspólnych prac plastycznych i rozmów przy kominku.

Z publikacją posta wstrzymałam się do ogłoszenia wyników. Miałam nosa, gdyż nasze drzewko zostało nagrodzone – zdobyłyśmy w konkursie pierwsze miejsce!!! Konkurencja była silna, więc radość nasza (a moja to już w ogóle) jest ogromna!

choinka DIY

choinka DIY
Ledwo udało się to dziecko rozebrać po powrocie do domu… Zabawa nagrodą trwała do późnych godzin 🙂

 

Zachęcam wszystkich do wszelkiego wspólnego DIY, przedświąteczny okres sprzyja takim zabawom jak chyba żaden inny. Blogi, vlogi i YouTuby przepełnione są inspiracjami, przykładami i pomysłami. Dajcie dzieciom się pobrudzić, poćwiczyć rączki i paluszki, niech się uczą skupienia i koncentracji, a przy okazji powstanie przy tym coś ładnego i ciekawego. To również dobry sposób na odciągnięcie dziecka od komputera i telewizora. Życzę wam dobrej zabawy!

 

Jeśli ten artykuł jest według ciebie interesujący, przydatny lub inspirujący, proszę o polubienie mojego profilu FB i przekazanie dalej. Pozwoli mi to dotrzeć do większej liczby osób takich jak ty i ja. Dziękuję serdecznie!
Please follow and like us:
FACEBOOK
Instagram

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *